SEO

SEO

Aby zrobić dobre SEO na stronie opartej na WordPressie, należy zastosować kilka kluczowych działań:

Struktura witryny: Strona powinna mieć przejrzystą i zrozumiałą strukturę z zawartością podzieloną na odpowiednie kategorie i podkategorie.

Tytuły i opisy: Tytuły i opisy stron i postów powinny być unikalne i zawierać słowa kluczowe, na które chce się pozycjonować witrynę.

Słowa kluczowe: Słowa kluczowe powinny być właściwie rozmieszczone w treści i odpowiednio wyróżnione, np. pogrubieniem czy kolorem.

Linkowanie wewnętrzne: Wewnętrzne linkowanie powinno ułatwiać nawigację po stronie i wzmacniać pozycjonowanie poszczególnych podstron.

Optymalizacja obrazów: Obrazy powinny być odpowiednio zoptymalizowane, czyli mieć odpowiednie nazwy plików i atrybuty ALT oraz być w odpowiednim formacie i rozmiarze.

Szybkość ładowania: Strona powinna być szybka i bezproblemowo ładować się na różnych urządzeniach.

Zawartość unikalna i wartościowa: Treść na stronie powinna być unikalna i wartościowa dla użytkowników, co pozytywnie wpłynie na jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

Linki zwrotne: Pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych z innych stron internetowych pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie witryny.

Narzędzia do analizy SEO: Korzystanie z narzędzi do analizy SEO, takich jak Google Search Console czy Google Analytics, pozwala na śledzenie i poprawianie wyników pozycjonowania witryny.

Zobacz wszystkie aktualności